Fizika namų šeimininkėms

vieno racionalaus fiziko blogas

Maistas kūdikiui ir mikrobangų krosnis

with one comment

 oven.jpg

 Girdėjau jaunas mamas šnekant apie maistuko vaikui šildymą mikrobangų krosnelėse.
Didžiausias baubas, slypintis už mikrobangų krosnies durų, yra baisios blogosios bangos, kurios, sako, gali užkrėsti maistą.

Ši baimė atsirado 1984-5 m., praėjus 8 metams po mikrobangų krosnelės išradimo, matant, kad jos skleidžia radioaktyvius spindulius ir gali sukelti katastrofą namuose. Tarybų sąjunga buvo griežtai uždraudusi naudotis šiais prietaisais. O JAV net 90 % gyventojų turi po vieną krosnelę, taip taupydami elektros energiją ir laiką.

Skubu paaiškinti, kad nieko panašaus į „maistą nuodijančias bangas“ nėra. Mikrobangų, esančių krosnelėje, dėka suaktyvinamos dalelės, ko pasekoje šildomo daikto temperatūra pakyla. That‘s it.

Visur, kur rašomi draudimai šildyti vaikų maistą mikrobangėje, tie draudimai susiję su tuo, kad maistas šyla netolygiai ir kyla pavojus nusideginti. Ypač jei maistas yra nehomogeniškas (pvz., koldūnai – iš išorės tesla bus normaliai šilta, o mėsiškas įdaras labai karštas).

Iš mokslinės pusės, kiek leidžia mano išprusimas ir supratimas, patikinu, kad mikrobanginėj drąsiai galima šildyti maistą jūsų mažyliui, tik po to patartina gerai išmaišyti, kad suvienodėtų temperatūra. Ir gink dieve negalima į mikrobangų krosnį dėti metalo (šaukštų, šakučių, folijos ar atsuktuvų).

Jei įdomu – galite angliškai pasiskaityti apie visas mikrobangų fobijas ir moksliškus jų paaiškinimus.

Reklama

Written by fizikologas

balandžio 4, 2008 7:58 am

Įrašyta kategorijoj mitai buityje

Vienas atsakymas

Subscribe to comments with RSS.

 1. Labas,
  Perskaičiau tavo straipsnelį apie mikrobanges. Taip pat nepatingėjau ir perskaičiau anglišką medžiagą. Ir labai nustebau, kad tamstos pateiktas vertimas toks netikslus. Užsienio specialistai teigia, kad mikrobangės tikrai kenkia sveikatai, yra nerekomenduotinos ir kenksmingos. Gal tamsta nesiteikė perskaityti angliško straipsniuko iki galo? …
  Tad kitą kartą prieš ką nors teigdamas, kaip pvz., “mikrobangėj drąsiai galima šildyti maistą jūsų mažyliui…“ truputį atsakingiau pažiūrėk į tai ką šneki.

  sėkmės

  stingray

  sausio 16, 2010 at 10:27 pm


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: