Fizika namų šeimininkėms

vieno racionalaus fiziko blogas

Saulė virė, saulė virė…

leave a comment »

Nežinau, kaip dėl menulio, bet kad saulės šviesoje galima iškepti net viščiuką, patvirtina ir nagingo tailandiečio verslas.

„Nagingasis verslininkas įsirengė specialią veidrodžių sistemą, kuri fokusuoja Saulės spindulius į palyginti mažą plotą – tarsi didelis padidinimo stiklas. Nuotraukoje matosi, kad Sila užsidėjęs didžiulius tamsintus akinius ir apsivilkęs baltais drabužiais – taip jis apsisaugo nuo intensyvios šviesos generuojamo karščio. Saulėtą dieną 1,6kg sveriantis viščiukas iškepa per 10 minučių“, – rašė portalai „Gizmodo“ ir „Inventor Spot“.

Jo vietoje nesijausčiau toks saugus vien tik su akiniais nuo saulės. Juk tai tas pats, kas kepti kepsniukus atviroje mikrobangų krosnelėje.

Tuo metu muzikos įrašinėjimas naudojant saulės energiją – vienas gražiausių ir kilniausių ekologinio judėjimo žingsnių, kokį teko „girdėti“.

Orbital 1996 m. savo dainą „The girl with the sun in her head“, skirtą fotografei Sally Harding, įrašė naudodami „Green Peace“ saulės energijos generatorių.

2006 metais įrašų kompanija „The Premises“ Londone įkūrė pirmą saulės energija „varomą“ įrašų studiją. Prie ekologiškos muzikos iniciatyvos galės prisidėti tokie muzikos grandai kaip Kelley Stoltz, Shakira, Cloud Cult, ColdPlay, Sarah McLachlan, Jack Johnson, Joss Stone, ir Moby.

Reklama

Written by fizikologas

gegužės 10, 2008 11:39 am

Įrašyta kategorijoj bangos, eksperimentas, energija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: