Fizika namų šeimininkėms

vieno racionalaus fiziko blogas

Apie antenas ir elektromagnetinį bangų poveikį smegenims

leave a comment »

 

 

Grįžęs po atostogų supratau, kad kai kurių žmonių smegenys atostogauja nepriklausomai nuo darbdavio ir paties darbuotojų norų. Pavargsta ir išsijungia. Nesvarbu, kad formaliai žmogus toliau dirba – smegenys siunčia ir gauna tik silpnus impulsus, todėl bet koks šiek tiek sunkesnis nei dukart du uždavinys tampa neįveikiamu barjeru.

 

Tokio fenomeno veikiamiems žurnalistams atsiranda dar viena, papildoma, problema – vasarą nėra apie ką rašyti. Politikai atostogauja, verslas vos juda, skandalai dar tik formuojasi užkulisiuose, todėl tenka grįžti prie klasikos. Pavyzdžiui, mobiliojo ryšio antenų ir jų daromos žalos. Prisipažinsiu, kad mane ši tema domina ne vien kaip mokslo srities problema, bet ir kaip socialinis fenomenas. Kiekvieną kartą, kai tik apie tai viešai kalbama, pakvimpa metafizika ir „X failais“.

 

Kaip kitaip paaiškinti rugpjūčio 1-osios straipsnį „Sostinėje“, kuriame rimtu veidu aprašoma nuožmi vienos sostinės gatvės gyventojų kova prieš mobiliojo ryšio anteną ant šalia esančios parduotuvės stogo. Žmonės tiki, kad antenos elektromagnetinės bangos neigiamai veikia jų fizinę ir psichinę sveikatą, o ten, kur prasideda tikėjimas, racionalūs argumentai išsenka.

 

Keisčiau, kai tas pat ištinka žurnalistą, kuris ima naudoti įrodymus, prieštaraujančius jo paties teiginiams ir tame nemato jokio prieštaravimo. Solidumo vardan pažymėjęs, kad gyventojai kovoje prieš antenas naudoja ir profesoriaus, ir studento parengtus raštus, žurnalistas pastarojo teiginiais iliustruoja tokį prierašą: „Skelbimai, aiškinantys apie antenos žalą, kabo kone ant kiekvieno namo“. Tikiu, kad retas skaitytos varginsis narpliodamas fizikos studento rašto darbą, tačiau jei nepatingėsite, būsite gerokai nustebintas. Studentas juodu ant balto, pasitelkdamas skaičiavimus teigia, kad kiekvienam mobiliojo ryšio vartotojui NAUDINGIAU, jei antena įrengta ARČIAU jo mobiliojo telefono, mat kuo arčiau bazinė stotis, tuo mažesniu galingumu veikia aparatas ir tuo mažiau elektromagnetinių bangų jis spinduliuoja.

 

Nežinau, kaip tokią ekvilibristiką vertina pats studentas, tačiau žurnalisto-sensaciologo norisi paklausti: tai kas ten kabo „kone ant kiekvieno namo“?

Reklama

Written by fizikologas

rugpjūčio 1, 2008 1:54 pm

Įrašyta kategorijoj bangos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: