Fizika namų šeimininkėms

vieno racionalaus fiziko blogas

Apie antenas, bites ir geriausią Europoje profesorių

with 5 comments

400-pimae

 

Karas su vėjo malūnais, kurių simbolinę funkciją atlieka mobiliojo ryšio  bazinės stotys, Lietuvoje tęsiasi.  Tiesa, vis aiškiau matyti, kad kariautojai užčiuopia vis daugiau galimybių prisidengiant visuomenės narių gerove siekti savų tikslų. Praėjusią  savaitę pasirodė grėsmingi laidos „Paskutinė instancija“ anonsai ir, lyg tarp kitko, straipsnis naujienų portale „Balsas.lt“. Pirmadienio vakarą išridenta ir sunkioji artilerija – Grinevičiūtės laida.

 

Kadangi laidos anonse ir straipsnyje buvo akcentuojama bazinių antenų poveikis sveikatai, laidą pažiūrėjau. Ir supratau keletą dalykų.  Ekrane rodomi gyventojai, kuriems į pagalbą atskubėjo skandalingas Klaipėdos konservatorius Naglis Puteikis, labiausiai nepatenkinti tuo, kad bazinės stotys mažina jų turto vertę. Mobiliojo ryšio operatoriai nepatenkinti vietos sveikatos centro veiklos operatyvumo stoka. Sveikatos centras nepatenkintas, kad iš jų kažko nori gyventojai, žurnalistai ir operatoriai. Žurnalistai nepatenkinti tuo, kad jų sumanymas demaskuoti korumpuotus pareigūnus nepavyko, todėl laidos išvada buvo nei šiokia, nei tokia – esą besiskundžiantieji patys naudojasi mobiliais telefonais ir neteks ryšio, jei antenas  teks nuimti.

 

Vienintelis, kuris po laidos turėtų būti patenkintas – profesorius Grigas, kurį Grinevičiūtė pavadino bene geriausiai Europoje išmanančiu elektromagnetinių bangų poveikį žmogaus organizmui mokslininku.  Tiesa, profesorius Grigas kalbėjo ne apie fiziką, o apie biologiją. Tiksliau, bandė kalbėti, nes man, nelabai ką išmanančiam šioje labai toli pažengusioje disciplinoje, profesoriaus pateikti ląstelės „prieš“ ir „po“ paveiksliukai ir komentarai „na va, matot, kas šioje vietoje pasidarė“ ar „na, susidaro tokie tarsi baltymų dariniai“, kėlė šypseną. Profesorius painiojosi ir kalbėdamas apie Lietuvoje egzistuojančius elektromagnetinio spinduliavimo ribojimus, kurie bazinėms stotims yra 10 mikrovatų į kvadratinį centimetrą. Profesorius šią ribą gerokai padidino – iki milivatų.

 

Apskritai, laidai pritrūko ne tik normaliai pateiktų įrodymų ir argumentų, bet ir paprasčiausios etikos. Trakų ūkininko pasakojimus apie mirusias bites jie ramiausiai iliustravo patikinimu, kad JAV dėl bazinių mobiliojo ryšio stočių bitės išnyko ištisuose regionuose. Trumpai egzistavusi teorija, kad mobiliojo ryšio priemonės galėjo turėti tam įtakos seniausiai paneigta mokslininkų. Gal net žymiausias Europoje elektromagnetinių bangų tyrinėtojas Grigas apie tai bus girdėjęs.

5 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Paskaitykite http://www.homosanitus.lt
  Mobilūs telefonai ir sveikata ir cituojamus straipsnius ir patys įsitikinsite, kiek kas meluoja.

  Petras

  25 balandžio, 2010 at 1:48 pm

 2. Ne, pribaigei mane žmogau! Žinoma, kad normatyvų niekas neviršija. Bet kas gi privalo nagrinėti EMF poveikį gamtai jei ne biologai?? Gal matematikai?

  labaslietuva

  21 lapkričio, 2008 at 8:55 pm

 3. Fizike, o kartais nesupainiojai? Taigi parašyta milivatų.

  labaslietuva

  21 lapkričio, 2008 at 1:00 pm

 4. Geras blogas:) nepajaučiau kaip visą perverčiau ir perskaičiau dižiają dalį įrašų. Sekmės rašant toliau!

  Egidijus

  17 lapkričio, 2008 at 6:38 am

 5. hehe 🙂 tv burzgė (o, tai, savo ruožtu, spinduliavo visokeliausius spindulius aplink) kambaryje, kai sėdėjau prie kompiuterio (su lcd monitoriumi, kuris, be abejo, irgi spinduliuoja visokeliausius spindulius baisingus) ir viena akim/ausim mačiau/girdėjau tą laidą. ir visai nekreipiau dėmesio – vien dėl autorės (puikiai žinome, kaip ji dirba).
  bet prisiminiau kadais kadais jonavoje gyventojų keltą triukšmą prieš bazinę omnitelio gsm stotį. aišku, nugalėjo omnitelis. bet įdomus tada buvo “spacialistas“, kuris apie visokeliausių bangų žalą kalbėjo. ką kalbėjo, tiksliai ir nepamenu. bet jo namuose tiek visokių tranzistorių, diodų, lituoklių (taip taip, net keli) ir kitokių radioelektronikos gėrybių, kad turėjo sudaryti įspūdi rimto, išmanančio žmogaus. net su pavydų žiūrėjau – tiek mes ir savo radioelektronikos būrelyje neturėjome…
  bet ir jo kalbos neįtikino.
  jei būčiau minimą laidą atidžiau žiūrėjęs, vargu ar prof. grigas būtų įtikinęs.
  o štai tokie įrašai, kaip šis blogaraštis, ir smagūs, ir labiau argumentuoti atrodo 🙂

  Rokas Arbušis

  15 lapkričio, 2008 at 3:30 pm


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: