Fizika namų šeimininkėms

vieno racionalaus fiziko blogas

Wi-Fi Anglijoje kenkia čakroms ir mažina kūrybines galias

with 4 comments

 

wifi-zenklas

 

Vienas Lietuvos blogeris pradėjo rašyti tinklaraštį „Mobilusis Vėžys“, kuriame mėgins įrodyti, kad mobilusis  ryšys sukelia vėžį. Įdomu, ar autorius naudojasi mobiliuoju telefonu?

Įdomu ir tai ar Didžiosios Britanijos Glastonberio miesto gyventojai, kurie reikalauja išjungti Wi-Fi tinklą, savo peticijas platina internetu, ar, visgi, naudojasi popierium ir pieštukais?

Glastonberio municipalitetui tenka nelengva užduotis, nes vietos gyventojų peticijoje nurodoma, jog Wi-Fi tinklas: sukelia galvos skausmus, svaigimą, nuolatinį nuovargį, sąmonės užtemimus, orientacijos ir apetito praradimą, koncentracijos praradimą ir kūrybinių galių stygių. Jei tai nebūtų vieša peticija, manyčiau, kad čia kažkoks studentas aprašo savo rytą po gerų išgertuvių baigus sesiją.

Baisiausia, kad, skirtingai nei „mobilusis vėžys“, kuris veikia labai lėtai, Wi-Fi smogia žaibiškai, nes Glastonberyje Wi-Fi  pradėjo veikti tik praėjusių metų gegužę. Nepaisant to, kad išvardintų simptomų negali patvirtinti nė vienas gydytojas, peticiją pasirašiusieji žmonės visai rimtai teigia, kad dar didesnį pavojų Wi-Fi kelia vaikams, tik šie dar nemoka įvardinti simptomų. 

9 tūkstančius gyventojų turinčiame miestelyje Wi-Fi baimė netruko tapti masine. Žinoma, iškart atsirado ir tokių, kurie masine psichoze naudojasi savo tikslams. Tūlas Mattas Toddas pradėjo gaminti, kaip jis vadina, orgono generatorius, kuriuose naudoja kristalus, pusiau brangius akmenis ir auksą. Generatoriai, skleisdami pozityvią energiją, neutralizuoja žalingas bangas, plūstančias iš Wi-Fi stotelių.

Toddas taip pat skundžiasi, kad Wi-Fi darko paslaptingas lygiagretes ar tai kažkokius tinklus, kurie driekiasi žemės paviršiuje ir kurie buvo labai svarbūs senovės keltų ir britų žyniams.

Kiti šio žavaus viduramžių miestelio gyventojai aiškina, kad  dėl Wi-Fi skleidžiamų bangų jų organizmuose gerokai sumažėjo melatonino – hormono, kuris jų teigimu, reguliuoja miegą ir apskritai yra stebuklingas skydas nuo visų ligų.  Esą mikrobangos hormoną gaminančioms liaukoms suteikia klaidingą informaciją, todėl niekas nebetrukdo organizme plisti laisviesiems radikalams bei vėžio ląstelėms.

„The Telegraph“ pakalbino ir  Imperatoriškojo Londono koledžo mokslininką daktarą E.De Silva, kuris teigia, kad jokių mokslinių įrodymų, kad Wi-Fi kenktų sveikatai nėra.

„O kokių čia dar įrodymų reikia, jei mes jaučiam kaip silpsta mūsų kūrybinis pajėgumas?“, atkerta Glastonberio gyventojai. Ir ką – per pusę metų Wi-Fi mobiliąja duomenų perdavimo sistema pasinaudojo tik 422 žmonės.

Kaip ten sakė Einsteinas? „Ribų neturi tik Visata ir žmogaus kvailumas. Ir dėl Visatos aš dar nesu visai tikras“.

Written by fizikologas

23 sausio, 2009 3:23 pm

4 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Margi, o kodėl manai, kad spinduliuoja tik Wi-fi bazinė stotis? Juk spinduliuoja ir imtuvas, kuris pvz. įmontuotas į telefoną ir į kompiuterį. O kai naudojamės tokiu internetu, tai sėdime prie pat kompiuterio arba laikome telefoną arti galvos. Bluetooth taip pat spinduliuoja. Tik kiekviena signalo rūšis turi skirtingą stiprumą. Taigi, nereikia netinkamų palyginimų, nei su pieštukais, nei su atsisveikinimais su merginomis – netinkami palyginimai. Tiesiog daugiau panaršykite po internetą – ten jau nemažai informacijos apie rimtus tyrimus rasite.

  Zilvinas

  12 kovo, 2010 at 5:00 am

 2. Martynai, sulygindamas wifi su mobiliaisiais telefonais pats darai esminę klaidą.
  Wifi šaltinio, kaip ir bazinės stoties, mes nelaikome valandą prisidėję prie galvos, kai vidurnaktį niekaip negalime atsisveikinti su mergina ir padėti ragelio.
  Visai gali būti, kad būtent dėl šio artimo kontakto, greitu laiko telefonus nešiosime specialiuose dėkluose, o kalbėsime ne per ragelį, bet per Bluetooth ausinę. Beje, jei taip bijai bangų ir nenori laukti tyrimų rezultatų, gali tai daryti jau dabar! Ar darai? 😉
  Tačiau manyti, kad bus atsisakyta nuolotinių elektromagnetinių šaltinių yra absurdiška, nes tada liktume ne nit bet wifi, mobiliakų, bet ir be televizijos, radijo, kompiuterio….
  Are you ready for this?

  Margis

  3 vasario, 2009 at 2:22 pm

 3. Yra kvaila vadinti žmones, kalbančius apie Wi-Fi ryšio pavojų, kvailiais.
  Nėra atlikta nė vieno mokslinio tyrimo, kuris įrodytų Wi-Fi ir mobiliojo ryšio absoliutų nekenksmingumą. Atvirkščiai, dabar jau manoma, kad laikant mobiliuojį ryšį saugiu, daroma tokia pati klaida, kokia kažkada buvo padaryta laikant cigaretes. Tada taip pat „ekspertai“ ir patys rūkaliai (aktyvių ir akiplėšiškų wifi vartotojų atitikmuo) teigė, jog rūkymas nesukelia vėžio. Gal po kokių 10-15m. ant visų mobiliakų jau bus užrašai „Mobilus ryšys žudo“. Atlikti tyrimai JAU parodė, jog 10m. naudojant mobilų telefoną, galimybė susirgti vėžiu padidėja du kartus. Mobilų telefoną naudojant vaikui, galimybė susirgti vėžiu padidėja 5x (mat jų galva mažesnė, kaukolė minkštesnė). Chirurgai jau pastebėjo, jog dažniausiai augliai išauga toje galvos pusėj, prie kurios būna priglaustas mobilusis telefonas. 4 iš penkių garsiausių pasaulio galvos chirurgų apskritai nenaudoja mobiliojo telefono. Tai kažką sako, ar ne?

  „Įdomu ir tai ar Didžiosios Britanijos Glastonberio miesto gyventojai, kurie reikalauja išjungti Wi-Fi tinklą, savo peticijas platina internetu, ar, visgi, naudojasi popierium ir pieštukais? “ Čia tu darai esminę klaidą ir atskleidi savo itin prastą nutuokimą šiuose dalykuose. Internetas būna ir laidinis, kaip ir telefonas. Nei laidinis internetas, nei laidinins telefonas nekenkia. Kenkia elektromagnetinių bangų tarša, ir tas yra nepaneigiama.

  Martynas

  24 sausio, 2009 at 7:56 pm

  • 10 metų tyrimas dar nebaigtas. Internete ir pieštuku ant popieriaus parašyta peticija buvo sugretinta su ironija, t.y., retoriškai klausiant, ar jie apskritai pripažįsta civilizacijos pasiekimus.

   fizikologas

   26 sausio, 2009 at 2:52 pm


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: