Fizika namų šeimininkėms

vieno racionalaus fiziko blogas

Tikėkite ir pajusite poveikį

with 5 comments

Clipart-Cartoon-Design-20

 

Yra Klaipėdoje toks linksmas konservatorius Naglis Puteikis. Apie jo nuotykius areštinėje buvau matęs per kažkurios televizijos žinias, o apie jo visuomeninę misiją gelbėjant Klaipėdos Trinyčių kvartalą nuo mobiliojo ryšio antenų parodė kvazižurnalistikos asai iš „Paskutinės instancijos“. Tuomet atrodė, kad politikas tiesiog pelnosi taškus palaikydamas neva skriaudžiamų piliečių iniciatyvas, dabar aiškėja, kad kova su „milijonieriais operatoriais” pasirinkta sąmoningai. Ir viskas būtų gerai, jei ne politiko mėginimai aiškinti situaciją tarsi jis būtų specialistas. Ir kai N.Puteikis savo bloge parašo „Atsisakyčiau negarbingų verslininkų paslaugų – atsisakyčiau mobilaus telefono ir pereičiau pas socialiai atsakingą mobilaus ryšio operatorių, bet kad tokio Lietuvoje nėra“, supranti, kad politikas mus laiko idiotais. 

 

Ar N.Puteikiui atrodo, kad „socialiai atsakingo“ operatoriaus parduodami telefonai neskleistų elektromagnetinių bangų? O gal jo bokštų spinduliuotė būtų kitokia? O jei tokio operatoriaus nėra, tai ar nebūtų nuoseklu ir prasminga apskritai atsisakyti „neatsakingų“ operatorių paslaugų. Juk politikas teigia tiksliai žinantis, kad mobiliojo ryšio bokštai kenkia. O žinojimą jam suteikia ne moksliniai tyrimai ar  tų tyrimų rezultatų ir metodikos analizė, o štai kas:

 

Pabaigai noriu pateikti skeptikams, kurie netiki poveikiais, paprastą argumentą iš LR komentarų: Yra paprastas dalykas: vien psichologinio poveikio, diskomforto gretimai gyvenantiems žmonėms pakaktų, kad neužilgo nepataisomai susigadintų sveikatą. POVEIKIS YRA. Jis nebūtinai gali būti išmatuojamas, vertinamas lyginant su normomis, kurios pačios yra luptos iš lubų. Būtina apsaugoti Lietuvos žmones nuo to teroro, kuriuo virsta palei jų gyvenamuosius būstus įrenginėjamos spinduliuotės patrankos. Visuomet galima jas įrengti atokiau, ir niekas nenukentės – tereikia atitinkamai sutvarkyti šiuos reikalus. Manau, kad reikia keleto mitingų prie šių operatorių būstinių bei prie ministerijos, nes kitaip auksu nuo lengvo pelno žmonių sąskaitą užsikišusios šių veikėjų ausys žmonių neišgirs.

 

Taigi, gerbiamas politikas ir anoniminis komentatorius siūlo nematuoti, netirti, bet TIKĖTI poveikiu. Nesu psichologas, bet man rodos, kad būtent tokie raginimai TIKĖTI gali paskatinti pajusti „psichologinį poveikį“ ir įsiteigti sau pakankamai rimtų sveikatos sutrikimų.

 

Gėda dėl tokių politikų ir dėl tokios politikos.

5 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Buvau parašęs komentarą, bet ištrynėte? Kur Jūs toje citatoje įžiūrite “tikėjimą?“. nenorite komentuoti labai aiškaus pasiūlymo tame pačiame komentare – “visuomet galima jas įrengti atokiau“.
  Kas trukdo įrengti mobilaus ryšuio stotis – spindulius(bangas) skleidžiančias antenas toliau nuo gyvenamų namų, kaip kad Vakarų Europoje?
  Pelno siekimas? Tai nešvaistykite pinigų tokiems PR projektams kaip šis ir galėsite įsirengti daugiau aukštesnių antenų -bus mažiau gyventojų skundų.
  Tikiuosi,kad šito komentaro netrinsite.

  Naglis Puteikis

  7 gruodžio, 2009 at 6:33 pm

  • Pone Nagli, jūsų komentaro aš netryniau – tai jūsų pirmas komentaras šiame tinklaraštyje. Suprantu jūsų nepasitenkinimą dėl mano komentaro apie jūsų tinklaraščio įrašą – kritika, o ypač argumentuota nėra maloni kai paties argumentai tėra nuojauta. Kita vertus, esu tikras, jog jums, kaip ir man rūpi ne skundų skaičius, o sveiki ir sąmoningi žmonės.

   O antenas atokiau įrengti trukdo paprastos techninės problemos – kuo didesnis mobiliojo ryšio vartotojų tankis, tuo arčiau ir tuo daugiau reikia antenų. Gal jums ir bus paslaptis, bet Vakarų Europoje yra daugybė antenų miestuose. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje yra 52 tūkstančiai bazinių stočių ir du trečdaliai jų sumontuoti ant pastatų arba pastatuose – daugybė antenų veikia didelių verslo centrų viduje.

   fizikologas

   10 gruodžio, 2009 at 3:11 pm

 2. Geras žmogus tas Puteikis. Nereikia ant jo varyt. Kovoja prieš neteisybę, manau, galėtų būti puikus Klaipėdos meras.

  Dabar dėl tikėjimo ir tikrovės. Jau seniai psichologai ir filosofai įrodė, kaip ten yra, ir visokie ginčai dėl “objektyvu vs. subjektyvu“ yra išsemti. Todėl šio blogo autorius pats demonstruoja savo neišmanymą, kai sako, jog “būtent tokie raginimai TIKĖTI gali paskatinti pajusti“… Tuomi jis tik parodo, jog pritaria psichologinių nuostatų įtakai sveikatai.

  Vadinasi, jei nuvertinam Naglio Puteikio požiūrį, ir priimam šito fizikologo nuomonę, tai tada ką? Turim visi PATIKĖTI, kad antenos nedaro poveikio? Ir tada jos nedarys POVEIKIO?

  Čia būtų tas pats, kaip eiti naktį tamsiu mišku, gauti dūrį peiliu į šoną, bet paskui sau ramiai, užsidėjus šypseną, toliau žingsniuoti linksmai švilpaujant, sau įteigus, kad “peilio žaizdą ir kraują aš tik įsivaizduoju“.

  Biški pagalvokit savo galva, ir gal tada neatsiras tokių be pagrindo varymų ant dorų žmonių a le Naglis Puteikis.

  Lapatai

  19 rugpjūčio, 2009 at 1:41 pm

 3. na tikrai “solidziai“ atrodo, kai politikas savo nuomone grindzia interneto komentatoriu pasamprotavimais 🙂

  vilhelmas

  30 birželio, 2009 at 5:55 pm

 4. Anonimis komentatorius nesiekia jokios naudos (juk jis anoniminis 🙂 ), bet jis žino, kad dar visai neseniai žmonės manė, kad žemė plokščia… žino, kad išmanymas remiasi tik praeitimi(deja)… žino, kad logika iš esmės neturi pagrindo…
  Ir taip, jis siūlo tikėti, kad AKLAI tikėti(arba ne) betkuo yra tesiog juokinga… 😉

  Valdas

  30 birželio, 2009 at 2:30 pm


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: