Fizika namų šeimininkėms

vieno racionalaus fiziko blogas

Ach, tie mobilieji..

with 5 comments

Mano žodžiai, kai sakiau, jog tariama mobiliojo ryšio bangų žala yra daugiau įsibauginimo ar įbauginimo pasekmė nei reali grėsmė sveikatai, įgauna realią prasmę. Tą patvirtina ne tik tyrimas, bet ir gyvenimiški pavyzdžiai.

O štai ir pavyzdys. Pietų Afrikos gyventojai kurį laiką skundėsi, jog nuo šalimais esančios mobiliųjų telefonų bazinės stoties jiems bloga, kad jie yra nuodijami radiacija. Tačiau kaip jie turėjo nustebti, kai paaiškėjo, jog bazinė stotis, kuri juos neva sargdino, jau kelias savaites apskritai neveikė.

Situacija atpažįstama ir Lietuvoje, tik skirtumas tas, kad Lietuvoje įbauginimus dar labiau sustiprina išdygę geradariai politikieriai, kurie stengdamiesi pakelti savo reitingus, manipuliuoja žmonių objektyvios informacijos apie mobilųjį ryšį ir bazines stotis stoka.

Dar vienas pavyzdys keliantis šypseną – tai vyruko, gyvenančio Santa Fe (JAV) užmojai nuteisti kaimynę, kuri jam prašant nesutinka išjungti namie naudojamų bevielio ryšio prietaisų. Vyrukui esą nustatytas padidintas jautrumas bevielio ryšio Wi-Fi signalams. Tačiau kad ir kaip ten bebūtų, elektros signalų aplink mus pilna tiek universitete, tiek namie, kavinėse ar mašinose, tad toks jo pageidavimas mažų mažiausiai nelogiškas.

Written by fizikologas

18 sausio, 2010 3:37 pm

5 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Patinka man mokslas ir gamta , ir džiugina tavo tinklalapis žiniomis ….
  Bet šypseną kelia tamstos naivumas , kai mėgini sužaisti PSICHOLOGINĘ rolę …Tada pagalvoju ar ne koks studenčiokas rašinėja , gal net paauglys ….Nes tamstai , akivaizdžiai trūksta psichologinės patirties …
  Kad neatrodytų tušti teiginiai , leisiu tamstai pastebėti , kad moksliniai ginčai ar tyrimai apie kavos ar arbatos žalą ar naudingumą KEIČIASI tiesiog kas tris mėnesius …Net linksma darosi , kaip tarpusavyje kovoja mokslininkų laboratorijos …Bet juk tokiems tyrimams reikia milžiniško kiekio pinigų , kad įtikintų visuomenę dar negirdėtomis kavos ar arbatos savybėmis , ar ką , aš turiu patikėti , kad tai daroma už dyką , vardan idėjos ??? Ir kokia apyvarta tos KAVOS ir ARBATOS magnatų , kad jie taip smagiasi stengiasi??????
  100 000 žiniasklaidai uždirba apie 4 000 000 viršpelnio , anot GetJar lietuvio įkūrėjo…
  Bet va naivusis mano inter bičiulis šypsosi ir netiesiogiai porina išpūtęs akis , „ ėi , negi jūs įtariate , kad tai pasamdyti mokslininkų kolektyvai duoda teigiamus rezultatus dėl mobilaus telefonų poveikio …Juk žinoma ne , jie gi visi krikštolo tyrumo , o visi moksliniai eksperimentai visada siekia tiesos ir yra už tiesą “…Nu kaip čia neprisiminsi garsiojo Mičiurino eksperimentų kryžminant ir išvedant naujas neregėtas vaisių rūšis … Arba KIM BON HANO pasaka apie kenracho sistemą , kur net monografiją išleido su naujo atradimo įrodymais apie naują fiziologinę sistemą žmoguje …
  Tai kas dedasi moksle ir su mokslininkais , kokiame Sąžinės purve maudosi šitos iškilios asmenybės yra neįtikėtina , bet mano naivusis inter bičiulis tik išpūtęs akis sako „nagali būti , baikit šmeižti mokslininkus “
  Yra net knyga išleista apie mokslininkų apgaules pasauliniu mastu …
  Toliau , ligos neatsiranda per sekundę , bet iš tamstos teiginių mobilusis turi paveikti žmogų per kelias sekundes ..Bet juk yra dar IMUNINĖ sistema , prisideda gausa faktorių , o BANGOS kuriose maudomės gamtoje yra NATŪRALIOS … Gi mobili yra labai itin koncentruota , lyg lazerio spindulys ….Be to , žmonės yra skirtingi vien savo fiziologiniais ritmais ir jautrumu
  Be abejonės , kad yra psichologinių PERDĖJIMŲ ir įsitikinimų , ir netikro išgąsčio , ar gi apie tai ginčas , bet kodėl tamsta 100% viską suvarai į tas netikras baimes taip žmones padarydamas durniais , kurie nieko nebesusigaudo , nei moksle , nei politikoje , nei fizikoje .
  Tad kaip įmanoma su žmogum kalbėti rimtai , jei pas tamstą yra išankstinis nusistatymas ????
  Mano ne vienas pažįstamas , kuris tarnavo armijoje raketiniuose daliniuose prie galingų radio lokatorių , tiesiog nusibaigė , užgeso , kaip žvakės ……Net po atominio sprogimo Japonijoje žmonės buvę toliau nenumirė tą pačią dieną , bet išsigimimai prasidėjo po gero dešimtmečio. O Černobylio avarijos pasekmės daugeliui gelbėtojų prasidėjo taip pat po gero dešimtmečio .
  Ar pačiam net neįdomu , ką gi veikia organizmas per tuos dešimt metų ???? O yra tokia močiutė Černobilyje , kurios neveikia radiacija , kodėl , kas čia per fenomenas , bet tau neįdomu , nes įdomiau VISKĄ ir VISUS sumauti ant vieno mentaliteto kurpaliaus …..
  Žmogau , na nerodyk taip viešai savo straipsnių naivumo , subrandink juos …. na būk nors truputį RACIO …gal tada ir žinias iš Afrikos patikrinsi keliais šaltiniais , o ne davatkos , „kažkas kažką pasakė“ lygyje .
  Nesupyk už kritiką , kuo palankiausios sėkmės ir darbuose , ir moksluose , ir Velykų šventėse , ir šaunių panelių būryje

  KRYPTIS

  1 balandžio, 2010 at 9:23 am

  • Man labai malonu gauti laiškus, kuriuose tiek daug daugtaškių, trigubų ir penkiagubų šauktukų, paraginimų, pamokymų ir rėkte išrėktų žodžių didžiosiomis raidėmis. Tai aiškiai indikuoja, kad tamstai rūpi, tamsta jaudiniesi, išgyveni, pyksti ir reaguoji – net sakiniai kliūva, lyg visi vienu metu grūstųsi prie išėjimo. Smagu ir tai, kad tamsta esi socialiai aktyvus pilietis, siekiantis demaskuoti pasaulinį parsidavusių mokslininkų sąmokslą. Nesinori nagrinėti tamstos laiško papunkčiui – labai jau jis banguotas ir nenuoseklus. Tačiau kelis dalykus norėčiau patikslinti:

   1) niekada nesu teigęs, kad visi moksliniai tyrimai vykdomi objektyviai ir sąžiningai, o visi mokslininkai yra tyros sielos ir socialiai atsakingi. Visokių kolegų esama ir žmogiškasis faktorius moksle dažnai turi lemiamą reikšmę. Tačiau sakiau ir sakysiu, kad iki šiol nėra jokių tyrimų, kurie būtų įrodę to diapazono, kuriame veikia mobilusis ryšys, elektromagnetinių bangų neigiamą poveikį žmogaus organizmui.

   2) jūsų draugui nepasisekė, nes jis tarnavo prie galingų jonizuojančios elektromagnetinės spinduliuotės šaltinių, gebančių suardyti chemines jungtis žmogaus organizme. Mobilusis ryšys veikia visiškai kitame diapazone.

   3) tinklaraštis nėra nei žurnalistika, nei mokslinė publicistika. Viskas ką aš rašau čia yra mano asmeninė nuomonė mano asmeninėje erdvėje ir tik aš sprendžiu, kada ir ką norėčiau parašyti. Manykit, kad tai yra vieši užrašai, pastebėjimai ar dienoraščio nuotrupos. Galite to nevertinti rimtai, galite piktintis ir kažko reikalauti, tačiau vienintelis būdas ką nors pakeisti – pačiam rašyti tinklaraštį.

   fizikologas

   1 balandžio, 2010 at 2:44 pm

   • Na gražu , tokis operatyvumas ir atsiliepimas labai šauniai nuteikia atviram pokalbiui, tiesiog ačiū…
    Dėl sąmokslo , tai čia jūs pirmasis ištarėte raide „a“ … aš gi dar syk pakartosiu , kad tarp mokslininkų verda tokia pat nauda (norėjau išryškint didelėm raidėm NAUDĄ – LABĄ ,bet ssusilaikysiu) ir racionalus išskaičiavimas , ką kaip pavyzdį paminėjau nuolatinius nesibaigiančius mokslinius ginčus tarp kavos ir arbatos tyrėjų .
    Būtent šis pavyzdys ir atskleidžia finansinį suinteresuotumą tarp pačių mokslininkų , o ne kažkokį mistinį pasaulinį sąmokslą . Tiesiog žmogiška susigundyti dideliais asignavimais bet kurioje srityje , o tiesos , pažinimo dalykai ir mokslas gali ir palaukti .
    Dėl tos Afrikos , mielasis , kaip ten iš tikro buvo , tai galiu tik spėlioti , bet tamsta iš anksto esi įsitikinęs , kad tie afrikiečiai akivaizdžiai juto „poveikį“ tik dėl psichologinės saviapgaulės…
    Bet štai kokį faktą ištraukiau iš to straipsnio , pasirodo , kad ta mobili antena iš tikrųjų ten buvo pajungta .
    Ir čia iškyla klausimas , kokiam gi laikotarpiui ???
    Žurnalistai apie tai nutyli , kodėl , juk būtų įdomi , gal net intriguojanti detalė? Juk iš fizikos žinome , kad jėgos ar laukų poveikis gamtai ir organizmui vyksta ir toliau , net jei to jėgos šaltinio nebelieka .
    Nelabai suprantu tamstos skubotumo su išvadomis . Todėl ir sakau , kad būk kantrus ir rask dar 3-5 šaltinius apie tą patį įvykį , kad būtų apie ką mąstyti ….negi tokiu pačiu ( vieno fakto )principu visą Lietuvos spaudą skaitai?
    Kaip ten toj Afrikoj , iš tiesų galiu tik spėlioti … kiek ir kokiu atstumu tos antenos buvo , kokiame aukštyje buvo , ar buvo pastatytos ant vandens rezervuarų , ir t.t.

    1995 metais, JAV laikraštis New York Times išspausdino straipsnį “Pastero apgaulė“.

    … yra nemažai įrodymų, jog jo vakcinų bandymų metu buvo daug “nesėkmingų“ bandymų, kurių metu mirė virš tūkstančio žmonių Maroke, skiepijant avis prie Odesos (Ukrainoje), iš 3500 avių, paskiepytų nuo juodligės, 80 % nudvėsė, Pasteras turėjo asmeniškai atlyginti pastarojo eksperimento nuostolius valstiečiams
    Panašiai yra su sukčiavimu apie klimato kaitą vyriausybiniu lygmeniu , nes „kvepia “ dideliais pinigais konkrečioms laboratorijoms …
    O kiek visokiausių „sveikiausių “ produktų į rinką išmetama su mokslinių tyrėjų išvedžiojimais …

    …sėkmės ir džiugesio savo darbuose

    KRYPTIS

    1 balandžio, 2010 at 5:53 pm

 2. Paskutinė pastraipa:
  jeigu jau valgau nuodingą maistą tai galiu tokį valgyt į valias? Ar visgi reikėtų saugotis bent jau kiek leidžia galimybės… 🙂

  V

  18 sausio, 2010 at 7:37 pm

  • Labas, čia tiesiog pavyzdys kaip žmogus ieško ir randa atpirkimo ožį, o jo paties susikurtos baimės pradeda jį persekioti.

   fizikologas

   19 sausio, 2010 at 3:23 pm


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: