Fizika namų šeimininkėms

vieno racionalaus fiziko blogas

3D namuose

leave a comment »

Turbūt ne tik svetur, bet ir Lietuvoje nerasime žmogaus, kuris nebūtų matęs paskutiniu metu laikomo kino šedevru „Avatar“. Toks filmo populiarumas paskatino kalbas apie 3D technologijos perkėlimą iš didžiojo ekrano į mažąjį, kitaip tariant, namų televiziją. Kitas tikslas – televizija, kurią žiūrėti nereikėtų naudoti specialių akinių.

Tačiau „Panasonic“ atstovo teigimu, sukurti tokią 3D technologiją artimiausiu metu yra praktiškai neįmanoma. Nors prieš porą metų „Mitsubishi“ buvo pristačiusi 3D be akinių technologijos tyrimą, realių produktų taip ir nepasirodė.

Kaip teigiama, pagrindinė kliūtis sukurti tokią technologiją – be proto išaugsianti produkcijos kaina. Naudojant išgaubtą ekrano lęšį lūžtanti šviesa perteikia skirtingus vaizdus kiekvienai akiai. Tačiau tokiu atveju reiktų nufilmuoti tą patį objektą tuo pačiu metu iš daug skirtingų pozicijų. Be to, tokie lęšiai gali iškreipti vaizdą, o žiūrovai būtų priversti žiūrėti filmą tik tam tikru kampu. Todėl dabar paprasčiausia yra tiesiog užsidėti akinius, kad vaizdas pasiektų kiekvieną akį taip, kaip reikia.

Šiuo metu populiariausią 3D filmų, skirtų kino teatrams, technologiją, gamina RealD, įsikūrusi Beverly Hills‘e. Pagal ją sukurtas ir „Avatar“. Technologijos esmė – specialus ekranas, kuris atspindi projektuojamo vaizdo šviesą, o specialūs poliarizuoti akiniai nufiltruoja šviesą, kad vaizdai būtų tinkamai nukreipti abiems akims.

Kita vertus, nors tokią technologiją pritaikyti namų vartotojams būtų per brangu, namuose žiūrovai gali naudoti vadinamuosius „aktyvius“ akinius, kurie sukuria 3D vaizdą kiekvienai akiai atskirai.

Written by fizikologas

22 sausio, 2010 3:07 pm

Įrašyta kategorijoj bangos, Technologijos, įtaisai

Tagged with , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: