Fizika namų šeimininkėms

vieno racionalaus fiziko blogas

Ateities lėktuvo vizija

leave a comment »

Viename garsiausių tarptautinių aviacijos renginių (Farnborough International Airshow) šiais metais bendrovė „Airbus“ pristatė konceptualų 2030 metų keleivinio orlaivio modelį. Jie pristatė visą detaliai apgalvotą modelį, o aš perpasakosiu keletą svarbių detalių. Turbūt įspūdingiausia detalė patiems keleiviams – permatomos sienos, kurios leis gėrėtis vaizdu ne tik pro langelį esantį šalia sėdimos vietos, bet 360 laipsnių kampu.

Šiame svajonių lėktuvo modelyje salonas savaime išsivalantis, jis turi itin ilgus ir plonus sparnus, U formos uodegą ir sumaniai suprojektuotą lėktuvo korpuso dizainą. Apskritai kurta draugiško gamtai lėktuvo vizija. Konceptualiame modelyje numatytas kriogeninis kuras (biokuras), o tai yra žemesnė kuro degimo temperatūra, mažiau taršos, triukšmo. Apgalvotos saulės energijos ir iš žmogaus kūno šilumos besigaminančios energijos sistemos.

Interjerą skrendantys keleiviai galėtų kurti patys, nes orlaivyje būtų įdiegtas virtualių dekorų projektorius, kuris leistų savo kabiną paversti miegamuoju, darbo kambariu ar sodu. Modelyje apgalvotos tokios detalės kaip natūralaus pluošto sėdynės, kurios prisitaiko prie keleivio kūno linijų, orlaivyje naudojamos medžiagos numatytos savaime išsivalančios nuo dėmių ir tam tikras ligas sukeliančių bakterijų naudojant pūsleles pripildytas vandens.

Konceptualaus orlaivio autoriai taip pat fantazavo apie kruizinio keleivinio lėktuvo tipą, kuris galėtų pasiūlyti kazino ir kitas pramogas.

Nors koncepto kūrėjai teigė, jog jų vizija nėra labai artimo laikotarpio ir tai yra daugiau akstinas jaunimui visą tai įgyvendinti ateityje, tačiau man šis modelis atrodo visiškai realus, be ypatingų fantastikos elementų.

Written by fizikologas

22 liepos, 2010 1:14 pm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: